Mieszkanie joanny i petera

Wygodny „second home” w Warszawie
Lokalizacja: Wialnów – Zawady, Warszawa
43m2, 2 pokoje z aneksem
projekt kompleksowy z nadzorem, realizacja planowana na 2022

Joanna była moją mentorką w programie Biznes w Kobiecych Rękach i to ona przyczyniła się do mojej decyzji o założeniu swojej działalności projektowej. Było mi więc niezwykle miło, gdy niecały rok później poprosiła mnie o zaprojektowanie oraz koordynację remontu mieszkania inwestycyjnego dla niej i jej męża. Joannie i Peterowi zależało na urządzeniu wygodnego „second home” w Warszawie, do którego z chęcią będą wracać na kilka tygodni po miesiącach spędzonych zagranicą.

Inwestorom zależało na przytulnej sypialni, jakościowych materiałach w kuchni i łazience oraz wkomponowaniu w projekt posiadanych obrazów i klasyków designu m.in. lamp PH5, krzeseł WISHBONE oraz tzw. „fotelu hiszpańskiego”.

Całe mieszkanie jest kolorystycznie i materiałowo bardzo spójne: delikatny marmurowy wzór spieku kwarcowego zastosowany na blacie i panelu międzyszafkowym w kuchni powtarza się jako parapet w sypialni, szarość dolnych szafek kuchennych jest kontynuowana na ścianie salonu i dalej na drzwiach do łazienki; płytki zastosowane  w łazience przechodzą dalej do strefy wejściowej. Dominuje kolorystyka „soli z pieprzem” i naturalnego, bielonego drewna, przełamana skórzaną sofą i granatowymi akcentami.

Wyzwaniem projektowym było dla mnie stworzenie jasnej, widnej kuchni mimo braku okna w części kuchennej strefy dziennej. Wspólnie uznaliśmy, że kuchnia 2-rzędowa zamiast często stosowanej w takich przestrzeniach kuchni w kształcie litery L czy U będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu wszystkie urządzenia (płyta indukcyjna, zlew, zmywarka, lodówka) zmieściły się po stronie pionu instalacyjnego i są  ukryte za lodówką schowaną w wysokiej zabudowie. Lewa część zabudowy kuchni to wygodny blat roboczy i przeszklone szafki wiszące na szkło i porcelanę. Żeby optycznie powiększyć przestrzeń, zaproponowałam zastosowanie w aneksie kuchennym tej samej deski podłogowej co w salonie, a jedynie przy sprzętach po prawej wąski pas płytek – techniczne 20cm.