Mieszkanie Agnieszki i Tomka

Skandynawskie M2 dla pary
Lokalizacja: Siedlce
44m2, 2 pokoje z aneksem kuchennym
projekt kompleksowy, w trakcie realizacji

Agnieszka i Tomek po wieloletnim pobycie zagranicą wrócili do kraju i zwrócili się do mnie z prośbą o projekt mieszkania, które wcześniej było wynajmowane, a które teraz chcieli dostosować do swoich potrzeb. Mieszkanie, które początkowo było dolnym piętrem lokalu 2-poziomowego,  miało być jasne i przytulne, inspirowane stylem skandynawskim. Zaproponowałam oprawy oświetleniowe w stylu boho i meble z rattanowymi elementami.

Priorytetem Inwestorów była maksymalna funkcjonalność kuchni, z zachowaniem możliwości wykonywania wypieków domowych na zlecenie – konieczne było zastosowanie 2 lodówek i dwukomorowego zlewozmywaka. Zaproponowałam umieszczenie jednej z lodówek we wnęce między salonem a kuchnią, dzięki czemu w aneksie zostało dużo przestrzeni na blat roboczy, przy którym można również usiąść gotując. Zabudowa kuchni zaprojektowana została jako biała (szafki górne) i szarobłękitna (szafki dolne), a wybrane sprzęty AGD- białe, aby pomimo braku okna przestrzeń sprawiała wrażenie jasnej.

Motywem łączącym całe wnętrze, oprócz bieli, granatu i błękitnej szarości, są biało-drewniane meble, jakie Tomasz planuje wykonać samodzielnie. Jego autorstwa będą również drzwi z ukrytą ościeżnicą, które pomalowane na ten sama kolor co ściana, zgrabnie zamaskują wejście do sypialni.